Pohádky?! Pohádky...

28. července 2011 v 11:53 | Dark |  ze života
Před chvílí jsem jen bezmocně seděla na sedačce, kulila oči na obrazovku (protože za jiné slovo se trestá, viď Ananásku?) a říkala si jen "WTF?!"
Můj mladší bratr se totiž víc a víc dívá na televizi, ale kdyby to aspoň za něco stálo, ale takový vyždímaniny, jako je... taková divná holka s opicí, co se jmenuje Botička (mimochodem, ta opice má fakt boty! Obrovský růžový gumáky... a jako vrchol zvěrstva má konec ocásku žlutý). Včera jsem dokonce viděla celý jeden díl... jako... to že budí slepici "trumpetkou", místo aby jí obešli a ještě říkají "velké červené kuřátko", to bych přežila, ale pak to jejich mluvení k dětem u obrazovek.
"Řekněte batůžek... hlasitěji!!!"
A pak se na obrazovce objeví batoh, který se nakrucuje a zpívá "batoh... batoh..." a dál si to nepamatuji, protože jsem upadla do milosrdného bezvědomí s takového návalu blbosti.
A je tam taky lišák Štípák, který všechno štípe a je nutno ho zahnat zaklínadlem "Štípáku, neštípej!!!"

Jenže nic se nevyrovná Barneymu... čili obrovskému dinosaurovi, který si hraje s malými dětmi a pořád je objímá. Je růžovej a zpívá písničku: "Mám tě rád... ty zas mě, žijem v šťastné rodině, pojď mě obejmout, malou pusinku mi dej, nám je spolu vždycky hej!"
A pak ty nebohé děti budou žít v představě, že když za nimi dojde nějaký pedofil převlečený za růžového diníka, tak že ho můžou objímat...

Dorotka je vyšší dino level, ale ta aspoň nikoho neobjímá... myslím, ale za to má růžovou baletní sukýnku a má růžový orchestr, růžový čaj a všude růže... Jaj možná na někoho šahá, protože cosi pamatuju, tak zpívá něco jako "hudba nám hraje... (menší výpadek)... ruku mi dej!"

Přece jen... tohle je totální vymývání mozků mladé generace. Děti budou přesvědčené, že dinosauři pijou čaj, tančí a objímají a až tady nějakej cvok postaví skutečný Jurský park a ty obludy zdrhnou, tak se je budou pokoušet ukecat čajem.

Na jedinou šílenou věc, na kterou jsem se jako malá hodně dívala, byly teletubbies. To se tvrdilo, jak Tinky Winky je homosexuál, ale mě opravdu nepřipadalo nijak divné, že tahá s sebou tu kabelku, já nad tím jako malá nepřemýšlela, brala jsem jako hotovku a basta. Stejně se mi tam nejvíc líbil ten jejich stroj na puding.
Krom toho, oni se tulili jenom mezi sebou ("tuli tulíííí!!!") a až teprve později jsem v tom začala vidět... bůhví co.

O takových těch seriálech z "reálného života" se ani nemá cenu ani zmiňovat, protože dvanáctiletá rádoby borka, která mrká na kluka (je mu dvacet) a ten týpek začne cudně klopit oči, to mluví samo za sebe... a malý holčičky áchaj jako pomatený a představují si, že jsou na místě té blbky.

A pak jsou tu taky seriály, kde se pořád zvrací, vzduchem lítá sliz a jiné hnusy a všem to připadá zábavný.

Já tuhle éru nezažila a zažít bych nechtěla, měla jsem docela hezké dětství (buď jsem si hrála sama a nebo se starším bráchou, jelikož jinak nebylo s kým...). Například si pamatuju, jak mě brácha hlídal a hrál nějakou hru... šlo tam o mimozemský bestie, které skákali lidem do ksichtu a dělali z nich zombáky... A brácha ty obludy vždycky mlátil páčidlem.
A to celé bylo o sto procent zábavnější, než plyšoví pedofilní dinosauři... alespoň vím, že až na mě v parku vyběhne dino a bude mi chtít dávat "malou pusinku", tak popadnu páčidlo a umlátím ho...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kitty Kitty | Web | 28. července 2011 v 12:02 | Reagovat

Já jsem se nedívala ani na teleblbís. A tyhle programy? Jednou jsem viděla kousek spongeboba, no to je taková kravina. A to ani nemluvím o takových těch květináčích, co dělají kititi mititi, to mi přišlo pitomý už jako malý holce.
Chtěla jsem říct, ještěže zůstávám novodobých pohádek ušetřena, ale ouha... Už to taky není pravda.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama