Jak napsat inzerát

11. června 2011 v 19:40 | Dark |  ze života
Znáte to, potřebujete něco střelit, abyste měli na chlast, hadry, popřípadě ještě na nějakou další kravinu, kterou se budete po půl roce snažit rovněž udat.
U nás ve sklepě straší pár klecí, které už nejspíš nikdy nevyužiju, a jedno akvárium. Už rok slibuji otci, že ho prodám, už rok jsem to neudělala a tak jsem dnes - kdy jsem měla dělat cosi do zemáku - se rozhodla splnit svůj slib a napsat dostatečně úderný inzerát.
Nejprve se mi dostala do ruky klec na morče, ve které byl naposledy náš morčoun, když se nám ještě vešel na dlaň, pak putoval do většího.

Typický inzerát se mi zdál poměrně suchý:
Prodám klec na morčata o rozměrech **x**x**, téměř nová. Cena 400 Kč.

Jistě, cena docela nízká, ale co mám vyžadovat za ten krám, co jsme pořídili před ech... no bylo to dávno.

"Co to zkusit podle pravdy?" radil starší bratr... dnes měl nejspíš fórovou náladu, protože úplně vidím, jak bych s inzerátem ve stylu:

Prodám klec na maximálně jedno morče o rozměrech **x**x** a doufejte, že mi neujela ruka s metrem a ta klec není ještě menší, mimochodem, je pěkně stará, okousaná od morčete a i zadarmo drahá.

Po mnoha hádkách a upgradech inzerátu nakonec finální podoba zněla:

Prodám klec, do které se vejde i dítě - pro muže hlídající své ratolesti velmi praktické, kovové mříže zajišťují, že když do nich pustíte elektrický proud, dítě nebude mít šanci utéct a ani ohlodávat mříže a vytvářet nepříjemný zvuk. Cena 400 Kč. Ale při rychlém jednání 20% sleva, ale to není všechno, první volající dostanou kolotoč, díky kterému vám můžou příslušníci rodiny pohánět televizi, ale to stále není všechno! Dostanete taky praktický držák na pivo ve tvaru domečku pro křečky.

Inzerát bohužel nikdy nebude zveřejněn, já půjdu na odvykačku, kvůli závislosti na teleshoppingu, protože nápadně připomínám toho plešatýho chlapa, který stíral z mopu špinavou pěnu (jo, vzpomínky z doby, kdy mi bylo šest let, před blokem pohádek tam býval právě on a jeho "to stále není všechno") a klece si ještě dlouhou dobu pobudou ve sklepě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kitty Kitty | Web | 12. června 2011 v 10:25 | Reagovat

Panebože, kdybych se mohla smát, určitě to udělám :-D Kde ty na to chodíš...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama