Velikonoce

24. dubna 2011 v 21:50 | Dark |  ze života
Co pro mě znamenají tyhle svátky? V podstatě nic... Nejsem nábožensky založený tvor a tudíž si to nespojuji s Ježíšem, podobně jako na Vánoce neoslavuju narození Ježíška a nechodím se dívat do místního kostela na Betlém, který rok od roku vypadá hůř a hůř. I když je to celkem zajímavá představa, že se ve chlévě narodilo dítě (je to opravdu to správné označení? Četla jsem o zrození Ježíše docela "zajímavý" příběh v čítance a tam se psalo, že se ze své matky přenesl... on prostě nemohl mít nic normálního.), pak se na obloze objevila kometa, načež se začali do zmíněného chlívka slízat lidi jak švábi na pivo.
Naopak na Velikonoce byl přišpendlen k něčemu, co by se mohlo přirovnat k mírně ořezanému fakýrskému loži, akorát že bez hřebíků... ale i ty se později dodají a v téhle neskutečně masážní poloze je jeho pelech postaven do kolmé polohy. Jenže jak pořád padal - udržte se na dvou prknech stlučených k sobě - museli ho nějak přidělat, asi nebyl nejšťastnější nápad použít na to hřeby, ale pořád lepší než drátem do oka.
Pak na něj asi... zapomněli a on jim tam umřel, ale jen zdánlivě! Přichází zlom, jelikož on ze své jeskyně odťapal bůhví kam.
A to máme oslavovat tím, že nás inteligentní hošíci seřežou a my je odměníme vajíčkama a panáky alkoholu, tudíž druhý den příjde do třídy jen zlomek žáků?

A co patří k Velikonocům?
Beránek - tak toho prosím nemáme, jaksi ho nikdo nechtěl odpravit - tudíž zakrojit a jemu stejně po upečení vždycky odpadla hlava a museli jsme mu jít přišpejlit (nikoli přišpendlit).Edit.: Beran měl v sobě zapečenou špejli už předtím.
Vajíčka - tak ty teda máme, bohužel ne vodkový, Ozzák by si u nás nepošmákl.
Pomlázka - nevím jak otec, ale bráška jí má už upletenou a pletly jsme jí my dvě s mámou (LOL!)
Mazanec - byl sežrán včera a chutnal pěkně hnusně... takovej... vatovej.
Králík - hodný, bílý s košíkem vajíček... Máme, takového ťuťu králíčka (zasvěcení ví).

A jako bonus jsme upekly Velikonoční cop, akorát to s ním jde od desíti k pěti, přepískly jsme to s rumem.

Případné koledníky nepouštím do bytu, vstávat budu před polednem (pokud mě jejich dotěrné zvonění neprobere)... nu což, kdyžtak vyšlu mladšího sourozence, aby jim oznámil, že jsem umřela... jako loni, předloni a předpředloni.

Nebo mezi ně hodím králíka a snad je tím rozeženu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kitty Kitty | Web | 25. dubna 2011 v 12:24 | Reagovat

Šťastně Velikonoce, Dárčíku. Tak přece rum? U vás ten alkohol teče proudem.
P.S.: Přijmi ode mě dary v podobě plných plechovek čehosi rudého :-D

2 Frýda Frýda | Web | 25. dubna 2011 v 17:13 | Reagovat

Krásný popis Velikonočních svátků. Už si nikdy nebudu plést, co se vlastně oslavuje nebo neoslavuje.
P.S: na nezletilé koledníky dychtící po alkoholu jsem chtěla použít kočku. Taky na rozehnání. Ale odjela jsem zevlovat ke kamarádce, takže jsem měla klid.

3 Krasivija Krasivija | Web | 25. dubna 2011 v 17:29 | Reagovat

Jéje, slézat se k Ježichovi jak švábi na pivo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama